Prawdziwe momenty bez pozowania

Wesele na Zamku

Ślub na zamku, rycerz na białym koniu. To zapewne marzenia z dzieciństwa nie jednej dziewczyny. Jak się okazuje, takie marzenia się spełniają!

Bez względu na to czy jest to Zamek Książ, zamek w Mosznie, zamek w Malborku czy zamek w Anglii. Jedno jest pewne, Ślub na zamku to na pewno niezapomniane przeżycie.

Miałem niezwykłą przyjemność fotografować Polsko-Hinduski ślub Aleksa i Anuja na przeogromnym zamku w hrabstwie Lincolnshire. Ciekawostką jest to, że w ciągu tygodnia zamek ten pełni funkcji college-u, gdzie normalnie odbywają się zajęcia.

Hinduska ceremonia ślubna

Dzień zaczął się uroczystym przybyciem Pana Młodego do miejsca zaślubin. W tradycji hinduskiej ten etap nosi nazwę baraat. Przeważnie pan młody przyjeżdża na białym koniu, czasami jest to również słoń. Ale co zrobić gdy są korki i koń nie zdążył przybyć na czas? Od czego ma się drużbów! Procesja w której uczestniczyła rodzina Aleksa była niesamowita! Były bębny, tańce, oraz dużo radości. Przed zamkiem Aleks i rodzina zostali przywitani przez rodzinę panny młodej.

W tradycji Hinduskiej pan młody widzi swoją wybrankę pierwszy raz w ciągu dnia dopiero w momencie ceremonii. Para staje na przeciwko siebie po czym ” kurtyna ” zostaje opuszczona. Następuje wtedy wymiana garlandów i wiele rytuałów religijnych.

Po ceremonii ślubnej goście udali się na świeże powietrze by podziwiać okolicę zamku, podczas gdy my udaliśmy się na krótką sesję.

Uroczysty obiad w iście królewskich wnętrzach zamku, oraz toasty co chwilę wnoszone czy to przez polskich czy hinduskich i angielskich gości powodowały, że atmosfera była wyśmienita! Następnie nadszedł czas na przepiękne przemówienia, przy których cieżko było nie ronić łez. W końcu przyszedł też czas na pierwszy taniec i szaleństwa na parkiecie.

To cudowne fotografować dwoje zakochanych i szczęśliwych ludzi w ich najważniejszym dniu w życiu.

Zapraszam na oglądanie moich ulubionych zdjęć z wesela na zamku Anujy i Aleksa.

Jeżeli szukasz fotografa który uwieczni wspaniałe i ulotne momenty z dnia Twojego ślubu, to zapraszam do kontaktu. Z chęcią opowiem za pomocą fotografii historię Twojego dnia.

KOMANTARZE

Piękne zdjęcia w niesamowitym miejscu i obsadzie, wygląda to jak z filmu – naprawdę pięknie.

Przejrzałem, popodziwiałem, zachwycające miejsce i kadry. Naprawdę jak z bajki 🙂

Z jakiego palacu to sa zdjecia przepiekne miejsce!

Dzięki Mariola. Zdjęcia były wykonane w The Harlaxton Manor w hrabstwie Lincolnshire w Anglii.

Niezwykle miejsce, niezwykła para i przepiękne fotki. Brawa za piękny reportaż ślubny

Dzięki Michał za miłe słowa!

Dodaj komentarz